ساخت تراشه پردازنده رایانه درایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير »

سرعت کامپيوتري مثل کامپيوتر تامکت چقدر هست (منطورم همين تامکت هاي خودمون هستش) و ايا ايران الان توانايي ساخ کامپيوتري در سطح کامپيوتر 30 سال پيش تامکت رو بطور کامل داره ؟

فکر کنم يک پردازنده 16 بيتي باشد
تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

تا اونجا که من شنيدم فقط طراحيش ايرانيه ! و در کشور تايوان ساخته ميشه! اصل کار ساختنشه! :?
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
-
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

پست توسط mehregan »

آقا محمد خيلي چيزا در تايوان توليد ميشه حتي AMD و intel و اين به خاطر نيروي کار ارزان و مواد اوليه که به سرعت در دسترس قرار دارد است اگر ايران بخواهد در داخل توليد کند بايد 10 برابر قيمت تمام شده در مالزي و تايوان را هزينه کند
که با توجه به نياز تامين مواد اوليه از مالزي يه خرجي هم بايد براي حمل مواد اوليه انجام بگيره

از چيز هاي ديگر که توليد تايوان ايت مي توان به playstion 3 و xbox360 و apple و چيپ ست هاي Nvidia و..........
اشاره کرد

خبر ها حاکي از آن است که چيپست هاي Nvidia در تايوان با قيمتي معادل 8 دلار توليد مي شود حتي چيپست هاي بسيار پيشرفته و گران قيمت شرکت nvidia تنها 10 دلار هزينه توليد دارد

يعنيتوليد 8800gt با قيمت بالاي 400 دلار براي شرکت Nvidia تنها 10 دلار هزينه دارد
جاودان اندیشه کن تا پس از مرگ نیز زندگی کنی
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

mehregan, جان باتوجه به اينکه ايران از نظر روابط خارجي خيلي قوي نيست ممکنه پس فردا که کار به جاهاي باريک کشيد درست همون وقتي که ما به چنين قطعه اي نياز داريم کشور طرف قرار داد پا پس بکشه و در اينصورت اگر قابليت توليد در داخل وجود نداشته باشه اون تراشه حتي به اندازه جوهري که باهاش نقشه ها رو کشيدن ارزش نداره ! شرايط ايران با بقيه دولت ها کمي فرق داره ، براي همين حتي اگه کمي هم گرانتر تمام بشه باز به صرفه هست که در داخل توليد بشه چون مهمترين استفاده از اين تراشه در صنايع دفاع خواهد بود !

هدف از توليد اين تراشه بايد وارد کردن تکنولژي باشه وگرنه بجاي صرف هزينه براي ساخت يک پروسسر پنتيوم وان خيلي راحت و با هزينه کمتر ميتونين پروسسر هاي با سرعت پردازش بيشتر رو از بازار تهيه کنيد. و اگر دوستاني که تو اين پروژه دست داشتن فقط قصد عرض اندام داشتن که بگن ما ساختيم بهتر بود چنين کاري رو نميکردن !

درکل قصد بي ارزش نشون دادن اين دستاورد رو ندارم اما خوب اگه خودمون نميتونيم بسازيم خيلي جاي افتخار و تبريک گفتن و تو بوق کردن و پز دادن نداره ! :?

در اخر از دوستان منخصص کسي ميدونه ايم پرسسر در داخل توليد ميسه و يا همونطوري که دوستمون گفتن تو تايوان !؟ :-x
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
-
نمایه کاربر

پست توسط mehregan »

torabi89 درسته ممکنه در موقعیت حساس کنار بکشن اما با توجه به میزان تولید و ارزانی ایران می تواند در مدت کمتر از سه ماه چندین انبار بزرگ را پر کند که اگه به ابعاد این پردازنده دقت کنید از 3در 3 سانتیمتر فراتر نمی رود یعنی
بیش از ده ها هزار عدد در یک انبار
این تراشه پیشرفته است اما چندان مهم نیست من تصور می کنم احتمالا وزرات دفاع تراشه های پیشرفته تر و کارا تری را به صورت مخفیانه تولید می کند
دلیلم هم ساده است اگر توان همکاری داریم برای یک تراشه سده احتمالا توان تولید محدود نوع پیشرفته تر در مقاطع تولید کمتر را خواهیم داشت
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

mehregan, جان چه لزومي داره ما يه انباز از يه پردازنده کم سرعت داشته باشيم ؟
درصورتي که نياز به انبار پر کردن باشه الان پوسر هاي به مراتب هتر و سريعتر در بازار موجود هستند و همونطور که ميدونيد در صنايع دفاعي سرعت پردازشگر خيلي مهم هستش با اين حساب انبار پرکردن اونم از اين نوع پردازنده غير منطقي هسش !

مطمئن نيستم اما فکر کنم هدف از توليد اين تراشه بومي کردن فناوري طراحي و توليد اون باشه تا در اينده بتونيم تراشه هاي بهتر و قويتري رو توليد کنيم.
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
-
نمایه کاربر

پست توسط mehregan »

منظور من این بود که یه سوپاپ اطمینان ایجاد کرد
اما همون طور که گفتم وقتی ما می تونیم در مورد طرح های خودمون مشارکت کنیم تا اونو به تولید انبوه برسونیم
حتما برای تحقیقات اولیه مجبوریم در کشور تولید محدود داشته باشیم این پردازنده یه طرح همگانیه و اصلا سری نیست
اما طرح های سری و مخفیانه حتما در وزارت دفاع دنبال می شن که برای سیستم های هدایت موشک کاربرد داره یعنی برای هر چیز که نیاز به پروسس داشته باشه مثل سیستم هدایت آتش تانک که در تانک های t-72z تولید داخل استفاده
میشه پردازنده این سیستم احتمالا تولید داخله
New Member

Re:

پست توسط mmm1028 »

Saeid12345 نوشته شده: دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۸۶, ۹:۴۴ ب.ظ پیدا کردم.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

:-)

این واقعی هست   یعنی یه ایرانی همچین چیزی ساخته؟                   یا دری وری های این سایت هاست         اگه ساخته دمش گرم :smile: :smile:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”