پايان حيات ناو هواپيمابر «اوريسکاني»

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوهاي هواپيمابر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

پايان حيات ناو هواپيمابر «اوريسکاني»

پست توسط Reza6662 »

زندگی تازه ناو جنگی آمريکا در اعماق دريا

نيروی دريايی آمريکا، ناو 27100 تني اوريسکانی (Oriskany) را که در جنگ کره و ويتنام مورد استفاده قرار گرفته بود، طی يک عمليات در سواحل فلوريدا (خليج مکزيک) به کف دريا فرستاد.

تصویر
تصویر

اين ناو هواپيمابر جنگی از رده خارج شده آمريکا پس از فرو رفتن به زير آب قرار است به بزرگترين تپه دريايی مصنوعی جهان بدل شود.

در اين عمليات، ۲۲۶ کيلوگرم مواد منفجره مصرف شد تا اين کشتی غول پيکر ۳۲ هزار تنی به خانه تازه اش در اعماق دريا فرستاده شود.

اميد می رود جاذبه های توريستی اين تپه مصنوعی، ۹۲ ميليون دلار در سال درآمد به ارمغان آورد.

پايان سريع
غواصان نيروی دريايی ۲۲ بسته انفجاری را به بدنه کشتی متصل کردند و با انفجار آنها کشتی کهنه به درون آب فرو رفت.

در مدت ۳۰ دقيقه که غرق اين کشتی به طول انجاميد، ده ها کهنه سرباز که برخی از آنها بر روی ناو اوريسکانی خدمت کرده بودند شاهد اين عمليات بودند.

متخصصان احتمال می دادند غرق کامل کشتی ممکن است پنج ساعت به طول انجامد.

اوريسکانی که ۳۰۰ متر طول دارد، بزرگترين ناوی است که عمدن برای ساخت يک تپه دريايی مصنوعی غرق می شود.

انتظار می رود اين کشتی، مرجان ها، ماهی ها، ديگر موجودات دريايی، غواصان کنجکاو و ماهيگيران را به خود جلب کند.

پيش از اجرای اين عمليات ۱۹ ميليون دلاری، ماه ها بر سر تاثيرات زيست محيطی آن با گروه های طرفدار محيط زيست بحث شده بود.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 258 بار

پست توسط Saeid12345 »

اي بابا چرا غرقش کردين؟ من خريدار بودم؟ :-P
Major
Major
محل اقامت: www.aerospacetalk.ir
سپاس‌های دریافتی: 37 بار
تماس:

پست توسط Tomcattter »

برای من همیشه سوال بوده چرا با توجه به مسایل زیست محیطی که در مورد غرق شدن این غولهای آهنین وجود آنها رو در اقیانوسها غرق میکنن و هیچ کدام از سازمانهای حفاظت کننده از محیط زیست اعتراضی نمیکنن و چرا اصلا اینها رو غرق میکنن و اوراقشون نمیکنن :-(
براي غلبه بر ظلمت كافي است چراغ روشن كنيم ، چون نمي توان ظلمت را روشن كرد .
سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی
وبلاگ من
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 »

سلام
Tomcattter به دلیل از بین رفتن تپه های مرجانی به خاطر ماهیگیری و مسائل دیگه این وسایلی که بدرد نمی خوره رو غرق می کنن وسایلی مثل هواپیما کشتی تانک جرثقیل های بزرگ تا تپه های مصنوعی مرجانی درست کنن تا زیستگاه برای بعضی از آبزیان ایجاد بشه وحیات توی دریاها واقیانوس ها در خطر نیفته :smile:
ارسال پست

بازگشت به “ناوهاي هواپيمابر”