تصاویری از آسیب های اجتماعی در کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل متفرقه جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

تصاویری از آسیب های اجتماعی در کشور

پست توسط javadfakoori »

عصر ایران این گزارش رو منتشر کرده...! 

[COLOR=#0000cd]عصرايران -

عكس هاي زير را كه از خبرگزاري هاي داخلي است نگاه كنيد ؛ هيچ كدام از اين ها فتوشاپي نيستند و همه شان هم مربوط به كشور ايران هستند ،‌ از خوزستان گرفته تا چابهار و تهران.  
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 754 بار
سپاس‌های دریافتی: 315 بار

Re: من نمیگم... سایتهای دولتی میگن...!

پست توسط super flanker »

عوام فریبی کجا بود آقایون. حقیقت تلخ و دردناکه. هیچ هم سیاسی نیست. داره حرف دل این بدبخت ها رو میزنه اگه اجازه بدید. واقعا حق اینا از بیت المال کجا رفته؟ :-?
هر جا که دیدی سایه آدم های کوچک بزرگ است، بدان که خورشید در حال غروب کردن است...
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1067 بار
سپاس‌های دریافتی: 1211 بار

Re: تصاویری از آسیب های اجتماعی در کشور

پست توسط saied tomcat »

الان شد مطلب اطلاع رسانی
نه اون موقع که هنوز متن زیرش پاک نشده بود
الان دیگه عوام فریبی نیست حقیقته
ببینید دوستان همه اینهایی که شما عکسش رو گذاشتید وظیفه دولت نیست
نباید بهشون ماهی بدین باید بهشون ماهیگیری یاد بدید
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<

نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 110 بار

پست توسط sevrous »

والا سالهاست كه نه از ماهي خبري است نه از اموزش ماهيگيري :sad:
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

الان هر کی بره طرف عسلویه به راحتی برای هر گرایشی شغل هست ولی کو مرد کار
چه خبره که از تلفن پاسخگو مخابرات تماس می گیرند و میگند که پارس جنوبی استخدام میکنه خودم گوشی برداشتم و دیدیم که کامپیوتر داره حرف می زنه ولی...
همه انتظار دارند که بدون مدرک تحصیلی کار زیر باد کولر و راحت و با درآمد بالا داشته باشند این انتظار ایرانی ها هست . سطح توقعاتمون از یک دکترا هم بالاتره .
تو عسلویه آدم هست که از رشت مشهد تهران و ... پا میشه میاد ولی اون وقت خود نیروهای بومی ... :?
کاری به تعداد محدودی ندارم که به علتهایی نمی تونند در این مناطق کار کنند مثل مریضی و یا بی سرپرستی و ... ولی عده ای از جوانان ما در کمال سلامت و ... حاضر نیستند که از خودشون حرکتی بکنند و میگند کو کار ؟!
درد دل من از این جور افراده !
اینم از روش ماهیگیری ولی کو ماهیگیر ؟
چندتای شما الان با مدرک دیپلم اینجا نشسته اید و میگویید که کار نیست ؟
کار براتون پیدا بشه واقعا حاضرید برید ؟
یا واقعا می خواهید کارتون دم در خونتون ، کنار خانوادتون با حقوق بالای 700 تومان و زیر باد کولر باشه ؟!
حالا لابد میگید که چقدر از اینا طرفداری می کنی ؟
من اگر مطالب بالا رو میگم این مطالب رو هم میگم .
استان های جنوبی خیلی حقشون خورده شده تا کی باید حق و حقوق مرد جنوب رو ازشون بگیرند و تو شکم تهرانی ها بکنند ؟
یک روز نفت جنوب صادر نشه تهران به خاک سیاه میشینه اون وقت که طرح دو درصد در آمد هر استان خرج خودش بشه میره مجلس نامردا با تمام وقاحت ردش میکنند . چرا ؟
جواب این سئوال با خود شما .
ولی اگر 2 در صد در آمد محصولات استان بوشهر و خوزستان گیر خودشون میومد الان از دبی و کیش شیک تر و گردشگری تر شده بودند . چرا این کار نمیشه چون اگر استان بوشهر بشه گردشگری اون وقت سگا میرند کیش که مال آقای ... هست .
ای کاشک مردم جنوب مخصوصا بوشهر و خوزستان جربزه داشتند و راه صادرات نفت رو به صورت مسالمت آمیز 1 هفته قطع می کردند می دیدید که چه طور طرح تو مجلس رای می آورد. :-O
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

present تایید میشه 120%.
بدون رنج گنج میسر نمی شود.
کار کردن عرضه و مردونگی می خواد.هرکی مردش باشه....
:) :) :) :) :) :)
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط mobile_nazari »

این برادری که داره میگه کار زیاد کسی نیست کارکنه . نفسش از جای گرم بلند میشه من بعد 8 سال کار تو حرفه خودم الان به دلیل نبود بازار و فشار زیاد اداره مالیات محترم دارم در دکانو تخته میکنم کسی هم کار بخواد بکنه نمیزارن برادر من این وضعیت بازاره و.....
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

بحث اینجا بحث من و برادر بزرگ ترم هست: من میگم کار زیاد و مردش نیست، اون معتقد کار نیست!

نمیدونم شانس برای من اینقدر برنده است که هر کجا میرم پیشنهاد کار میدهند یا واقعا من اینقدر سوادم بالاست که همه طالب به خدمت گرفتن من هستند! من الان که سربازم با همین شرایط چند تا شرکت پیشنهاد کار دادن بهم، چطور باور کنم برای افرادی که کل روز در اختیار خودشون هستند کار وجود نداره؟

البته تفسیر افراد از کار، درآمد و رابط این دو یا همان شغل متفاوت است. شغل مناسب. ..

اما در مورد عکس ها،

هر وقت این قبیل مطالب را مشاهده میکنم چند نکته بدجور من را خشمگین میکند،

1. همیشه میبینم کسانی دایه دار دلسوزی هستند که خودشون جزو عوامل وجود چنین وضعیتی هستند.

2. عده ای با دیدن این تصاویر نظراتی میدهند که متوجه میشم این منظره ها براشون منظره جدیدی بوده و قبلا در طول زندگیشون از نزدیک تجربه چنین وضعیت هایی را نداشتند و این هم بدجور من را عذاب میدهد.

3. از دو دسته بالا بدتر، از اونها خشمگین میشم که در کمال رفاه و بیرون گود بودن در مورد رفع مشکلاتی حرف میزنند که نه تجربه ای ازش دارند و نه دانشی در باب رفعش.

نه فقط ایران، هر وقت تصویری از کودکان آفریقا یا ... هم میزارن (حتی در برخی سایت های خارجی) با خوندن پینوشت ها بدجور عصبانی میشم. کسانی که من را بشناسند میدونند من به ندرت پیش میاد ناراحت بشم یا مثلا موضوعی آرامشم را بر هم بزند، اما این جزو محدود مواردی است که واقعاً موجب خشم من میشود!
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

, اوضاع بازار تنها تو ایران خراب نیست همه جای دنیا همینه . اخبار رو نگاه کنید تو اروپا اعتصابه ، تو آمریکا و ... ایران تنها نیست ولی موضوع سر کار پیدا کردن هست و نبود کار نه این که وضع مالی چه جوره در ضمن در مورد قسمت دوم نوشته ام که در مورد حق خوریها هم بود میتونستی نظر بدی و در مورد اون طرح که نام بردم ولی هیچ اثری دیگر از اون نیست و نخواهد بود که به نفع بعضی از آقازاده ها نیست.
من سر جاش طرفداری میکنم و سر جاش هم انتقاد ، خشک و سخت هم سر حرفهام نمی ایستم اگر می توانید با استدلال و منطق نظرم رو عوض کنید.

در ادامه هم از میما جان تشکر میکنم بابت مثالشون و میگم که خودمون وقتی تو بوشهر زندگی می کردیم چیزی از این عکس ها کم نداشتیم . تصور کنید خانواده ای جنگ زده و فراری از منطقه جنگ زده مثل همینا از یکی موکت بگیر از یکی بشقاب کج و کوله و از یکی آب و ...واقعا ما در همچنین وضعی به مدت 10 سال بودیم تا اینکه می توانم بگویم که دستمون به دهانمون می رسد و دستمون جلوی کسی دراز نیست . خونه اصلی ما تو خرمشهر هنوز به همین شکل در آن منطقه به صورت مخروبه باقی هست
پس کسی نیستم که این اوضاع ها رو ندیده باشم.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 130 بار
سپاس‌های دریافتی: 204 بار

پست توسط John rider »

معنای برخی واژه ها باگذشت زمان تغییر میکند.که واژه ی کارهم ازجمله ی این موارداست.
این واژه معنای خودرادرهرزمان به طور مستقیم ازشرایط حاکم برجهان همان روزمی گیرد.
به طور مثال دردوران باستان به دلیل این که یکی از اهداف جامعه، پیشی گرفتن اقتصادی ونظامی از سایر جوامع آن زمان بود،مفهوم کار،معنای مقدس وپرارجی داشت. واطرافیان شاه مردم رابه کاروتحمل رنج وزحمات ومشقات تشویق میکردند.
ویادرسیستم های مالکیت اشتراکی،ناسیونالیستی وازاین قبیل،واژه ی کارنیزمفهومی خاص این گونه جوامع راداشت.

اماامروز درجهانی سرمایه داری، باجمعیتی حدود 7000،000،000،زندگی میکنیم.
وبامعضلاتی مثل آلودگی هوا،استرس وبیماری های روانی مواجه هستیم.که دریک قرن پیش، کمترکسی تصور چنین شرایطی راداشت.
به عقیده ی من اگر بخواهیم مفهوم کاررابراساس زمان حال و به درستی معنا کنیم، این مفهوم بانگرش همان فرد به زندگی تناسب مستقیم خواهد داشت.

درنتیجه من نوعی،نمیتوانم، وحتی نباید،مفهوم کاررابرای مخاطبان این تاپیک معناکنم.
چون ازنگرش مخاطبان این تاپیک به مفهوم حیات بی خبرم.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 78 بار
سپاس‌های دریافتی: 286 بار

پست توسط Helios »

saied tomcat نوشته شده:الان شد مطلب اطلاع رسانی
نه اون موقع که هنوز متن زیرش پاک نشده بود
الان دیگه عوام فریبی نیست حقیقته
ببینید دوستان همه اینهایی که شما عکسش رو گذاشتید وظیفه دولت نیست
نباید بهشون ماهی بدین باید بهشون ماهیگیری یاد بدید

ببخشید، ماهی رو از کدوم دریا بگیرن اونوقت؟

همه جای ایران تهران نیست که توش ماهی زیاد باشه، اون دریایی که شما مد نظرتونه سالهاست که آبش خشک شده.

این بدبختا یا باید تو قحطی زندگی کنن یا به امید ماهی بیان تهران که نتیجه اش رو دارید میبینید، تهران داره از جمعیت میترکه، تازه نصف جمعیتی که تو تهران هستن به امید ماهیگیری از حاشیه شهر رانندگی میکنن میان تهران و دود تو حلق مردم تهران میکنن و شب برمیگردن خونه هاشون که معمولا تو جاهای خوش آب و هواتری از تهران هست زندگی میکنن.

دولت باید تمرکز زدایی کنه، برای اینکار به تصمیمهای انقلابی نیاز داریم.
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

پست توسط j.ghahraman »

یک آقایی گفته بود افتخار می کنه که توی ایران کسی گرسنه نیست!!!!!!! :-? :-? :lol: :AA: :AA: :AA: :AA:
(مدارکش هم موجوده!!!!) :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :???: :???: :???: :???:
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه جامعه شناسي”